Shrnutí rybářských závodů

V sobotu 18.května  se v Moravských Prusích na Novém rybníku uskutečnil další ročník rybářských  závodů. Letošní účast poznamenalo počasí, protože předpovědi byly nejisté a počasí ráno hodně zachmuřené. Mnozí rybáři proto nepřijeli, ovšem ke své škodě. Ti, kteří se zúčastnili, tak jistě vůbec nelitovali. Sluníčko nakonec svítilo a podpořilo  dobrou náladu soutěžících i pořadatelů.

Všechno bylo jako vždy velmi dobře připraveno, za což patří poděkování obecnímu úřadu, pořadatelům i sponzorům. Hlavními sponzory byli letos stejně jako v minulých letech Rybářské potřeby p. Kotíka z Vyškova, Ing. Josef Konkol z Ivanovic na Hané, ZOD Haná Švábenice a samozřejmě členové rybářského kroužku.

Do osmi hodin se přihlásili  33 závodníci, z toho bylo 8 patnáctiletých a mladších. Každý si vybral stanoviště a v osm hodin to vypuklo. Soutěžilo se jako vždy dvoukolově, mezi oběma koly byla přestávka na doplnění sil uzeninou přímo z udírny, kávou, pivem, limonádou, oplatkem. Závodníci měli opět občerstvení v ceně startovného (150 Kč, resp. 100 Kč mladí).

Konec soutěže byl ve 12:30. Začalo se vyhodnocovat, počítat úlovky a sestavovat pořadí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – největší ryba a nejvíce ulovených ryb. Toto jsou výsledky:

Největší ryba

1. Katka Potěšilová – kapr 56 cm

2. Zdeněk Kudlička – amur 52 cm

3. Marek Chalabala – kapr 50 cm

4. Jaroslav Chalabala – kapr 46 cm

5. Marie Kudličková – kapr 45 cm

 

Největší počet ulovených ryb

1.  Marek Chalabala – 43 ks

2.  Zdeněk Kudlička – 35 ks

3.  Marie Kudličková – 25 ks

4.  Petr Knichal – 18 ks

5.  Jiří Pešek – 18 ks

6.  Katka Potěšilová  – 14 ks

7.  Jiří Mrnuštík – 13 ks

8.  Ondřej Řepka – 13 ks

 

Soutěžící do patnácti let:

1. Vladimír Giblo – 32 ks

2. Petr Majtan - 26 ks

3. Jiří Mrnuštík – 21 ks

4. Marek Sedláček – 17 ks

5. Filip Kubát – 15 ks

6. Michal Hanáček – 8ks

7. Jakub Potěšil – 7 ks

8. Michaela Kouřilová – 6 ks

Při závěrečném vyhodnocení bylo tentokrát oceněno více závodníků, neboť cen bylo díky sponzorům hodně a soutěžících málo. Ocenění si sami vybrali ceny, děti byly odměněny všechny. Někteří k tomu vyhráli ještě v tombole, kde hlavní cenou byli letos největší ulovení kapři.

Závěrečné posezení bylo důkazem, že soutěžící, pořadatelé i publikum se scházejí rádi a všichni už se těší na rybářské závody 2014.

 

Závody 2013

Rybářský spolek Moravské Prusy srdečně zve občany na rybářské závody, které proběhnou v sobotu 18. května na novém rybníce v Moravských Prusích. V době od 7:15 – 8:00 hod. bude probíhat zápis účastníků a zhruba ve 13:00 hod. proběhne ukončení závodu, vyhodnocení a tombola. Hodnotí se počet ulovených ryb a největší ulovená ryba. Loví se na jeden prut maximálně se dvěma návazci. Vnadění je povoleno. Nezapomeňte vezírek na uchování ryb. Občerstvení pro diváky je zajištěno,  pro lovící rybáře je v ceně startovného. Startovné je 150,- Kč pro dospělého a 100,- Kč pro dítě. Informace a přihlášky u pana Jaroslava Pavézky na tel: 777 347 468.